Momenti i arrestimit të Muhamet Kelmendi-t [Video]

Autori:Avdyl Pajaziti

Në mes të ditës e në qendër të qytetit, Policia doli me aksion në Mitrovicë. Të uniformuara fort e në numër të konsiderueshëm, forcat e rendit ndaluan një automjet ku ishin disa persona.

Aty qëlloi edhe Muhamet Kelmendi, anëtar i kryesisë së AAK-së. Derisa policët kishin urdhër për t’i arrestuar personat, duket se plani nuk po shkonte mirë.

Ata po hezitonin t’i dorëzoheshin Policisë.

Si pasojë e kësaj u ftuan edhe forca shtesë, derisa të ashpër u treguan edhe policët, por edhe Kelmendi. /Klan Kosova/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/momenti-i-arrestimit-te-muhamet-kelmendi-t-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala