Molliqaj: Përkrahja për Vetëvendosjen po rritet

Autori:Avdyl Pajaziti

Lëvizja Vetëvendosje sot shënon 10-vjetorin e themelimit. Sekretari organizativ, Dardan Molliqaj ka thënë se kjo lëvizje nuk ekziston për hir të vetvetes.

Ai në një bisedë për ‘Epokën e re’, tha se i vetmi kriter me të cilin e masin suksesin gjatë këtyre viteve është realizimi i programit politik dhe alternativës qeverisëse.

Molliqaj ka thënë se Vetëvendosje e ka të sigurt rrugëtimin përpara.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/molliqaj-perkrahja-per-vetevendosjen-po-rritet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala