Mogherini nis takimin me delegacionin e Kosovës

Autori:Avdyl Pajaziti

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini ka nisur takimin me delegacionin e Kosovës në Bruksel.

Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësja e saj, Maja Kocijançiç me anë të një postimi në Twitter.

Pas delegacionit të Kosovës, Mogherini do të takohet me atë të Serbisë, e në fund do të mbahet dhe takimi i përbashkët.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mogherini-nis-takimin-me-delegacionin-e-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala