Mogerini: BE-ja garanton zbatimin e marrëveshjeve

Autori:Avdyl Pajaziti

Shefja e diplomacisë së Bashkimit Evropian, Federika Mogerini tha se BE-ja garanton zbatimin e marrëveshjeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Ajo i bëri komentet gjatë qëndrimit në Beograd.
Mogerini theksoi se bisedimet e Serbisë me BE-në për kapitujt 32 dhe 35, mund të hapen në mesin e dhjetorit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mogerini-be-ja-garanton-zbatimin-e-marreveshjeve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala