MMPH: Nuk dham leje për ndërtimin e “plazheve”

Autori:Zekirja Shabani

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit hapësinor ka sqauar se kishte refuzuar vendimin për “Plazhet” e Batllavës siç kishte kërkuar Komuna e Podujevës.

Lexojeni të plotë sqarimin e ministrisë

Jemi të detyruar të ju përcjellim informacionin përkitazi me shkrimin e sotëm në portalin tuaj (Ministria e Mjedisit lejoi keqpërdorimin e 370 mijë eurove të BE-së (Dokument), dhe të ju sqarojmë se i tërë teksti i këtij shkrimi nuk është në harmoni me kronologjinë e ngjarjes dhe gjithashtu nuk është sipas Procedurave të Ligjit. Vendimi i publikuar nga ana e juaj ësht vendim për Planin Zhvillimor Komunal e jo Vendim për “Plazhet” e Batllavës siq ju e cekni, për dokumentin e publikuar nga ju ( PZHK) me ligjin nr:03/L-230 kërkohet zbatimi i një procedure të tillë. Ndërsa për projektin që ju e quani “ Plazhet” e Batllavës, sipas ligjit Nr: 03/L-214kërkohet VNM, ku MMPH në bazë të ligjit përkatës nuk e ka aprovuar një kërkesë të tillë, gjë që edhe në shkrimin tuaj të mëhershëm kemi reaguar. Këtij reagimi gjeni të bashkangjitur dokumentin me të cilin Komunës së Podujevës i refuzohet kërkesa për VNM.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mmph-nuk-dham-leje-per-ndertimin-e-plazheve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala