Mitrovica mbushet me kontejnerë të Serbisë (FOTO)

Autori:Avdyl Pajaziti

Komuna e Mitrovicës ka blerë dhjetëra kontejnerë  nga një kompani serbe.

Me kontejnerët e kompanisë Pestan komuna e Mitrovicës ka filluar Pilot Projektit për zgjerimin e shërbimit të grumbullimit të mbeturinave në fshatin Kqiq.

Aty janë sjellë disa kontejnerë me qëllim eliminimin e hedhjes së mbeturinave gjithandej hapësirës.

Bile kryetari I Komunës Agim Bahtiri, përfaqësues të kompanisë së pastrimit të qytetit si dhe banorët lokal kanë nënshkruar marrëveshje për shfrytëzimin e kontejnerëve.

 

kontanjeri1 11039416_10152763059278479_20630183_n111 11026767_10152763058918479_964731921_n145 11026703_10152763059193479_1263176330_n14 15

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mitrovica-mbushet-me-kontejnere-te-serbise-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala