Mish Kurbani për 300 familje skamnore të Klinës

Autori:Avdyl Pajaziti

Këshilli i Bashkësis Islame në Klinë në bashkëpunim me donatorë, ( IIRO) International Islamic Relief Organisation të enjten bënë shpërndarjen e mishit të Kurban Bajramit për 100 familje skamnore të komunës së Klinës.

Kjo ështe dita e tretë dhe e fundit me rastin e festës së Bajramit të Kurbanit që ky këshill dhuron mish të kurbanave për familjet në nevojë.

“Në ditën e parë të Kurban Bajramit kemi dhuruar 85 qese me mish, në të dytën 150 ndersa sot 100, me çka në total numri arrinë mbi 300” ka thënë për Gazetën Fjala , Fitim Bojaj sekretar i KBI në Klinë .
Sipas ti qytetarëve u janë shpërndarë nga 5 kg mish.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mish-kurbani-per-300-familje-skamnore-te-klines/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala