Ministria e Thaçit e “shpërblen” me 8 mijë euro kryetarin Lexhendar

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetari Lexhendar, Visar Arifaj ka fituar kontratë për të krijuar webfaqen e UNESKOS. Ministria e Punëve te Jashtme, që drejtohet nga  Hashim Thaçi  4 ditë pas kërkesës së dërguar për anëtarësim të Republikës së Kosovës në UNESKO e shpërbleu kompaninë “Trembelat” të Visar Arifajt dhe Yll Rugova, që në ARBK janë të regjistruar si pronarë të kësaj kompanie.

Ndërkaq, ekziston edhe një lidhje mes zëvendëskryeministrit Thaçit dhe kryetarit Lexhendar. Vëllai i këtij të fundit, Ardian Arifaj është këshilltar i zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Punëve të Jashtme Hashim Thaçi.

Me 21 korrik, atij iu dha kontrata prej 8.410 eurosh për të krijuar webin e Organizatës së Kombeve të Bashkuara për Edukim Shkencë dhe Kulturë (UNESKO).

Në garë për këtë tender kanë qenë tri kompani.

Në 70 vjetorin e kësaj organizate pritet që Kosova të bëhet anëtare e saj./Gazeta Fjala/.

Tenderi

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ministria-e-thacit-e-shperblen-me-8-mije-euro-kryetarin-lexhendar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala