Ministria e Punës dërgon 75 persona me nevoja të veçanta në pushime në Durrës

Autori:Gazeta Fjala

Pasi dje u miratua projektligji për të drejtat e personave me aftësi të kufizuara, Ministri Arban Abrashi i ka përcjellë 75 persona me aftësi të veçanta për në pushime në Durrës.

“Nën organizimin e Handicap Kosova, sot përcjellëm një grup prej 75 persona me aftësi të kufizuara për pushime në Durrës”.

Ai ka publikuar njoftimin në Facebook dhe ka shkruar se ky aksion është organizuar nga Handicap Kosova.

“Fillon një jave e mirë për ta, pasi edhe projektligji për statusin dhe të drejtat e personave Paraplegjik dhe Tetraplegjik, dje u miratua nga Qeveria e Kosovës”, ka shkruar Abrashi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ministria-e-punes-dhe-mireqenies-sociale-dergon-75-persona-me-nevoja-te-vecanta-ne-pushime-ne-durres/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala