Ministria e Mjedisit me projekt për furnizim me ujë të 9 fshatrave të Kaçanikut

Autori:Gazeta Fjala

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Ferid Agani, ka pritur sot në takim kryetarin e Kaçanikut, Besim Ilazin, me të cilin bisedoi për mundësinë e bashkëpunimit ndër institucional, me theks të veçantë në projektet mjedisore.

Në këtë takim u diskutua edhe për projektin e sanimit, rekonstruimit dhe rritjes së kapacitetit ujor për sistemin ekzistues për furnizim me ujë, në të cilin janë të përfshirë fshatrat: Nikaj, Rekë, Dubravë, Sopanicë, Doganaj, Hoxhaj, Elezaj, Sllatinë, dhe Kaçanik i Vjetër.

Për vitin 2015 sipas planifikimit të buxhetit janë paraparë  200 mijë euro, ndërsa pjesa tjetër do të ekzekutohet në vitet e ardhshme sipas planifikimit të buxhetit.

Vlera totale e këtij projekti është  948, 035. 88 euro.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ministria-e-mjedisit-me-projekt-per-furnizim-me-uje-te-9-fshatrave-te-kacanikut/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala