Ministria e Mjedisit mbetet edhe pa drejtor të prokurimit

Autori:Avdyl Pajaziti

Drejtori i prokurimit në Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Besnik Demaku është suspenduar nga puna. Largimin e tij nga kjo e detyrë e kanë treguar për Gazetën Fjala burime brenda këtij institucioni.

Suspendimi i tij ka ndodhur së bashku me drejtorin e Ujërave, Naser Bajarkati, për të cilin gjatë ditës së enjte ka raportuar Gazeta Fjala.

Një fakt të tillë e ka pranuar gjatë ditës se djeshme edhe Ministria e Mjedisit, duke thënë se janë marr disa masa ndaj punonjësve që kanë raste të hapura për çështje të ndryshme.

“Në kuadër të MMPH-së janë marr disa vendime në harmoni me politikat e Qeverisë për pezullim të zyrtarëve të cilët kanë raste të hapura të natyrave të ndryshme në sistemin e drejtësisë”, thuhet ne njoftimin e kësaj Ministrie. /GazetaFjala/

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ministria-e-mjedisit-mbetet-edhe-pa-drejtor-te-prokurimit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala