Ministria e Diasporës ozurpon trotuaret (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Ministria e Diasporës, ka bllokuar rrugën “Zenel Salihu”, në Prishtinë, për të siguruar parkingun për veturat e zyrtarëve të saj.
Fotot e realizuara nga Gazeta Fjala, tregojnë se trotuaret janë ozurpuar, në dy anët e rrugës, nga Ministria e Diasporës, duke pamundësuar lëvizjën e lirë të këmbësorëve, në vendet që janë të destinuara për ta.
Trotuaret janë mbushur me vetura të zyrtarëve nga Ministria, ndërsa qytetarët, nuk kanë tjetër zgjidhje veqse të ecin rrugës kryesore, ku do duhej të qarkullonin veturat. /Gazeta Fjala/

1 2 3

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ministria-e-diaspores-ozurpon-trotuaret-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala