Ministri Murati mobilon zyrën me 8 mijë euro (Dokument)

Autori:Avdyl Pajaziti

Zyra e ministrit të Diasporës, Valon Muratit tash e tutje do të duket me ndryshe. Në ta tani do të vendosen edhe mobile të reja.

E krejt këto dyshime kësaj ministrie do ti kushtojnë 8 mijë euro. Për këtë çështje tani më janë kryer edhe procedurat e prokurimit.

Fitues i tenderit “Furnizim me mobile” është shpallur kompaninë “ Gold Invest”  nga Prizreni.

Derisa në garë për këtë furnizim kanë qene 3 kompani.

Kontrata mes ministrisë dhe kompanisë fituese do të nënshkruhet me 09.07.2015./Gazeta Fjala/.

Valon

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ministri-murati-mobilon-zyren-me-8-mije-euro-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala