Ministri i Brendshëm beson se Kosova do të bëhet pjesë e INTERPOL’it

Autori:Gazeta Fjala

Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, ka thënë se ka besim se Kosova do të pranohet në INTERPOL. Ky hap, sipas tij, do të dëshmonte se Policia e Kosovës është e gatshme për të qenë partner i barabartë dhe i besueshëm në luftimin e krimit.

Ky është njoftimi i Ministrit në Facebook

Miq të dashur,

Pas aplikimit për antarësim në INTERPOL, kemi shtuar aktivitetet për intensifikimin e rolit të Kosovës në bashkëpunimin policor ndërkombëtar. Ndërsa aplikacioni ynë po trajtohet dhe kemi besim se do të kulmojë me pranim të plotë, profesionalizmi i Policisë së Kosovës dhe gatishmëria e saj për të qenë partner i barabartë dhe i besueshëm në luftimin e krimit janë garanci e të ardhmës së Kosovës në Organizatën Ndërkombëtare të Policisë Kriminale, si anëtare e plotë dhe barbabartë.

Pranimi në këtë organizatë është i një rëndësie te madhe për vet Kosovën, për Interpolin, si dhe për rajonin!

S.H.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ministri-i-brendshem-beson-se-kosova-do-te-behet-pjese-e-interpolit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala