Ministri i Arsimit shfuqizon vendimin e shkarkimit të rektorit

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami përmes një vendimi shfuqizon vendimin e djeshëm të senatit të UP-së për të shkarkuar rektorin Ramadan Zejnullahu.

Burime të Arbresh.info brenda MASHT-it bëjnë të ditur se ministri Bajrami e ka marrë këtë vendim për arsye të shkeljes procedurale gjatë procesit të votimit për shkarkimin e tij./arbresh.info. 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ministri-i-arsimit-shfuqizon-vendimin-e-shkarkimit-te-rektorit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala