Ministri Hoti: Do të falen 678 milionë euro borxhe

Autori:Gazeta Fjala

Ministri i financave, Avdullah Hoti, ka mbajtur takimin me institucionet publike për zbatimin e Ligjit për faljen  e borxheve publike.

Në takiminin e organizuar nga Ministria e Financave u diskutua për fillimin e procesit të borxheve, ecurinë dhe sfidat me të cilat ballafaqohen institucionet, transmeton Gazeta Fjala.

Ministri Hoti e ka cilësuar mbarëvajtjen e procesit si të suksesshëm.

“Procesi ka shkuar mirë, si nga ana e komunave ashtu edhe nga administrata tatimore. Është krijuar një momentum i ri, ku janë 678 milionë euro borxhe që mund të falen. Në bazë të autorizimeve e kam formuar komisionin për faljen e borxheve,” ka thënë Hoti në këtë takim. /Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ministri-hoti-do-te-falen-678-milione-euro-borxhe/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala