Ministri Agani priti shefin e ri të UNMIK-ut në Kosovë

Autori:Avdyl Pajaziti

I dërguari i posaçim i Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara të Kosovës, Zahir Tanin u prit në takim me Ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapsinor, Ferid Agani.

Ky i fundit i uroi shefit të UNMIK-ut mirëseardhje në Kosovë, duke e vlerësuar pozitivisht bashkëpunimin e deritashëm në këtë masion dhe theksuar se Ministria që ai drejton do të vazhdojë punën së bashku me këtë mision, duke u mbështetur në realitetin e ri të krijuar pas shpalles së pavarësisë së Kosovës.

Ministri Agani e shefi i UNMIK-ut, gjithashtu biseduan për zonat e mbrojtura dhe trashëgiminë kulturore.

Kurse Tanin e siguroi ministrin Agani se UNMIK-u do të japë kontributin e vet edhe në fushat gjegjëse që kanë të bëjnë me këtë ministri.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ministri-agani-priti-shefin-e-ri-te-unmik-ut-ne-kosove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala