Ministri Abrashi takon Ernst Reichel’in, dakordohen për vazhdim të bashkëpunimit

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi ka pritur sot në një takim emisarin gjerman për Ballkanin Ernst Reichel dhe ambasadoren gjermane në Kosovë Angelica Viets

Të dy u dakorduan për vazhdimin e bashkëpunimit dhe përkrahjes gjermane për Kosovën.

Pas interesimit të Reichel’it për gjendjen në ekonomi, ministri Abrashi i informoi mysafirët për reformat në tregun e punës, për grantet për vetëpunësim dhe përkrahje pagash, dhe për iniciativat në punësim sezonal.

“Ambasadori Reichel u interesua për situatën politike në Kosovë, veçanërisht për tejkalimin e bllokadës politike”, thuhet në komunikatën e MPMS’së.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ministri-abrashi-takon-ernst-reichelin-dakordohen-per-vazhdim-te-bashkepunimit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala