Minatorët fillojnë punën të premtën në mëngjes

Autori:Avdyl Pajaziti

Minatorët e “Trepcës”, të cilët qëndruan në grevë do të fillojn punën të premten në mëngjes në ndrrimin e parë të punës. Ata t enjten në mbrëmja kanë ndërprerë greven e tyre me kërkesë qëbrenda muajit të nxirret një ligj për kombinatin I cili do të siguronte se ndërmarrja nuk do të likuidohet e privatizohet. Ndërprerjen e greves e ka përshëndetur edhe kryeministri Isa Mustafa që me ta edhe më heret ka komunikuar përmes një letre.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/minatoret-fillojne-punen-te-premten-ne-mengjes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala