Mimoza fluturon nga Gjakova

Autori:Zekirja Shabani

Kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila ka realizuar të enjten  fluturimin e parë civil në Aeroportin e Gjakovës. Ky fluturimi  ka zgjaturi 15 minuta nga aeroporti i Prishtinës. Njoftim për relazimin e parë të këtij fluturimi e ka bërë edhe vet e para e Gjakovës në Facebook.

“Fluturimi u realizua me iniciativën e afaristit Miroslav Kucera nga Bratislava dhe u operua nga piloti Michal Margolien, për të vizituar dhe fotografuar nga ajri”, ka shkruar ajo.

“Pas vizitës disa javë më parë në Bratisllavë, është në lëvizje makina e mundësive investive në Gjakovë”.

mimoza

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mimoza-fluturon-nga-gjakova/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala