Milionerët e Ballkanit

Autori:Avdyl Pajaziti

Tashmë për të tretin vit me rradhë maqedonasi më i pasur është biznesmeni Minço Jordanov, pronar i një numri të madh kompanive metalurgjike dhe ndërtimore, ndërsa vlera e aksioneve të tij arrin shifrën në 26.4 milionë euro, transmeton Zhurnal.

Pas tij është njeriu i parë i “Makpetrol”-it, Andrej Josifovski me 22.5 milionë euro në aksione.

Sipas rangimit të prestigjiozes “Forbs” në tri vendet e para në listë biznesmenët më të pasur në rajon janë tre kroatë, Ivica Todoriq, Branko Rogliq dhe Emil Tedeschi.

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/milioneret-e-ballkanit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala