Miliarderi që dëshiron të japë 99 për qind të pasurisë së tij (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Pronari i kompanisë që prodhon pije energjike, do të japë 99 për qind të pasurisë së tij prej katër miliardë dollarësh.
Manoj Bhargava, që është pronar i kompanisë “5-hour-energy”, ka vendosur të japë pothuajse tërë pasurinë e tij, për të krijuar lëvizjen “Billions in Change”, transmeton Telegrafi.

Kjo do të ndihmojë kompanitë dhe projektet e ndryshme, për të krijuar gjëra praktike dhe që janë të padëmshme për natyrën.
“Ndihma që i bëhet tjetrit, është zgjedhja më e mirë për të shpenzuar pasurinë. Zgjedhjet tjera, si shpenzimi për veten, janë të padobishme dhe dëmtuese”, ka thënë ai mes tjerash, në dokumentarin e postuar më poshtë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/miliarderi-qe-deshiron-te-jape-99-per-qind-te-pasurise-se-tij-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala