Migrantët në pritje të hapjes së kufirit (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Autoritetet e Maqedonisë thonë se janë në pritje të direktivave nga vendet e BE-së, lidhur me fatin e rreth 1 mijë e 500 migrantëve nga Siria,  Iraku dhe  Afganistani, të cilët ndodhen në Maqedoni. Në kampin e Tabanocit, për më shumë se një muaj qëndrojnë  1 mijë e 100 migrantë, të  cilët kryesisht janë nga Afganistani dhe Iraku. Evropa e Lirë sjellë fotografi të migrantëve në pritje të hapjes së kufirit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/migrantet-ne-pritje-te-hapjes-se-kufirit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala