Mig-ët legjendarë të Shqipërisë të harruar në tunele (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Dikur Shqipëria kishte një forcë ajrore që e kishin zili vendet e rajonit, por sot maksimumi kemi disa helikopterë.
Një vend i NATO-s pa avionë është paksa i paimagjinueshëm, por gjithsesi të paktën kemi kujtimin e një aviacioni vërtet të fuqishëm.

Bëhet fjalë për Migët e harruar në tunelet e Gjadrit apo të Kuçovës, transmeton Tema.

Dikur oshtinin qiejt nga fluturimet e tyre, ndërsa sot janë lënë në harresë dhe shërbejnë thjesht si një kujtim i një epoke të lavdishme të aviacionit shqiptar.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mig-et-legjendare-te-shqiperise-te-harruar-ne-tunele-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala