Mezier: BE duhet të pranojë numër të kufizuar të emigrantëve

Autori:Gazeta Fjala

Bashkimi Evropian nuk mund që deri në pafundmëri të pranojë refugjatë, por vetëm numër të kufizuar prej tyre, ndërsa të tjerët t’i dërgojë në ndonjë vend të sigurt në rrethinën nga kanë origjinën, ka thënë ministri Ii brendshëm gjerman Tomas de Mezier.

“Nuk mund t’i pranojmë gjithë ata të cilët ikin nga zonat e konfliktit apo varfëria dhe të cilët duan të vijnë në Evropë apo Gjermani”, ka thënë Mezier në intervistën për javoren gjermane “Shpigel”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mezier-be-duhet-te-pranoje-numer-te-kufizuar-te-emigranteve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala