Messi e Suarez bëjnë Barcelonën lidere

Autori:Avdyl Pajaziti

Barcelona është lideri i ri i La Ligës pas fitores së thellë prej 5:1 kundër Rayo Vallecanos në Camp Nou.

Leo Messi ka qenë lojtari i ndeshjes me tre gola të shënuar (55’, 63’, 68’), ndërsa Suarez shënoi dy herë (5’ dhe 90) dhe Pique (49’). Golin e vetëm për Vallecanon e shënoi Bueno në minutën e 80-të.

Messi me het trickun e sotëm barazohet me Cristiano Ronaldon si golashënuesit më të mirë në La Liga me nga 30 gola.

Pas kësaj fitoreje Barcelona ngritët në vendin e parë me 62 pikë, 1 më shumë se sa Real Madrid në vendin e dytë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/messi-e-suarez-bejne-barcelonen-lidere/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala