Messi e Ronaldo do të luajnë në një skuadër (FOTO)

Autori:Avdyl Pajaziti

Besoni ose jo, dy kundërshtarët më të mëdhenjtë në botën e futbollit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, shumë shpejtë mund të luajnë përkrah njeri tjetrit.

Në fakt, UEFA e ka një projekt nga një kompani e fuqishme shumëkombëshe e marketingut për zhvillimin e një ndeshje, një herë në vit, në stilin e NBA ‘All Star Game’.

Ekipet do të ndahen në jug dhe veri, raporton e përditshmja sportive katalane, Mundo Deportivo, shkruan Gazeta Express. Në ekipin e jugut do të luajnë lojtarët nga Premierliga angleze, Bundesliga dhe Premierliga ruse.

Kurse, në ekipin e veriut do të luajnë lojtarët aktivizohen në La Liga, Serie A dhe Ligue 1. Kështu që, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo të jenë së bashku në një ekip. /Gazeta Express/

Ja si mund të duken ekipet e jugut dhe veriut

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/messi-e-ronaldo-do-te-luajne-ne-nje-skuader-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala