Mesi i javës deri 20 gradë celsius

Autori:Avdyl Pajaziti

Gjatë para të javës së fusha me presion të lartë do të vazhdojnë të depërtojnë mbi pjesën më të madhe të kontinentit europian.

Edhe vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e këtyre fushave, ku si rrjedhojë do të mbajë mot kryesisht me diell.

Temperaturat do të jenë në rritje, dukshëm mbi vlerat mesatare për këtë periudhë kohore, me minimale prej 0C deri 5C, e maksimalet do të rriten nga 15C deri në 20C. Era do të fryejë kryesisht nga verilindja 1-4m/s.

Sipas parashikimeve të fundit kompjuterike, mundësitë për ndryshim të motit shfaqen tek pas mesit të muajit nëntor.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mesi-i-javes-deri-20-grade-celsius/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala