Mermeri i paqëndrueshëm i Behgjet Pacollit (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Pllakat e mermerit, të vendosura nga kompania “Mabetex” e biznesmenti Behgjet Pacolli, në Pallatin e Rilindjes, kanë filluar të copëtohen.

Gazeta Fjala sjell disa fotografi që pllakat brenda ndërtesës qeveritare po bëhen copë-copë sikur ato të sheshit të Prishtinës të ndërtuar nga ish-qeveritë komunale të drejtuara nga LDK.

Zyrtarë qeveritar të vendosur në këtë godinë, thonë se investimi 14.6 milionësh në këtë pallat ka filluar të shkatërrohet dhe materiali i përdorur nuk po i bënë ballë kohës.

Vetë Behxhet Pacolli ishte shprehur krenarë me punën e bërë brenda këtij objekti, bile kishe deklaruar se nuk e kishte bërë për të fituar para por të ndërtuar një “ikon“ për shtetin e Kosovës. /Gazeta Fjala

 

7

2 4  47  mermeri 13

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mermeri-i-paqendrueshem-i-behgjet-pacollit-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala