Mergim Lushtaku: EULEX është mision Serb

Autori:Avdyl Pajaziti

Vendimi i Gjykatës për ti dënuar pjesëtarët e grupit ‘Drenica’, në mesin e tyre edhe Sami Lushtakun, ka ngjallur reagimin e djelit të këtij të fundit, Mergimit.

Mergim Lushtaku, djali i Sami Lushtakut e ka quajtur Eulex’in mision Serb dhe Rus.

“Nuk është një Mision Evropian, është një Mision Rusé dhe Serbé!”, ka shkruar Lushtaku në facebook.

Ndryshe, Sami Lushtaku u dënua sot me 12 vite burg si pjesëtarë i grupit ‘Drenica’ të akuzuar për krime lufte në Kosovës. /GazetaExpress/.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mergim-lushtaku-eulex-eshte-mision-serb/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala