Mërgim Lushtaku: Baba, rinia të shkoj në male e në luftë!

Autori:Zekirja Shabani

Djali i kryetarit të Komunës së Skenderajt dhe komandantit të UÇK’së, Sami Lushtakut, që u dënuar ditë më parë për krime të luftës, Mërgimi nuk po mund të pajtohet assesi me atë se çfarë i ka ndodhur babait të tij. Ai në profilin e tij në Facebook ka thënë se Sami Lustakut i ka shkuar rinia në male e jeta në procese gjyqësore.

Lexojeni të plotë postimin e tij:

Rinia jote te shkoj në male e ne lufte!

Jeta jote shkoj në procese gjyqësore!

Edhe pse nuk mujte me na kushtu kohe sa duhet, jam krenar qe gjithë jetën ia kushtove gjithë Shqiptarisë!

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mergim-lushtaku-baba-rinia-te-shkoj-ne-male-e-ne-lufte/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala