Mercedez-Benz muze me automjetet klasike

Autori:Avdyl Pajaziti

Një prej markave dominuese në tregun botëror të automobilëve, Mercedez-Benz, ka hapur një muze me automjetet klasike të periudhave të ndryshme.

Biznesi më i ri i gjigantit botëror të automjeteve, i quajtur “All­Time Stars”, koniston në shitjen e të gjitha makinave klasike të cilësisë së lartë.

Makina më e vjetër që ofrohet për shitje është modeli Type 630 Kompressor i vitit 1929, që kushton rreth 912 mijë dollarë.
benzi 1
benzi 2
benzi 3
benzi 4
benzi 5

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mercedez-benz-muze-me-automjetet-klasike/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala