“Mendoj për ty” vazhdon të mbledh fustane

Autori:Avdyl Pajaziti

Numri i fustaneve të dhuruar nga qytetarët e Kosovës çdo ditë po rritet. Iniciativa “Mendoj për ty” mbledhjen e fustaneve në të gjithë vendin do ta vazhdojë deri me 6 qershor.

Kurse, më datën 12 të muajit qershor  në Prishtinë do të bëhët ekspozimi i të gjithë fustave të mbledhur.

“Mendoj për ty”  e kanë nisur  artistja Alketa Xhafa-Mripa dhe producentja Anna Di Lellio. Qëllimi kryesor i këtij instilacioni është i sensibilizimi më gratë e dhunuara seksualisht gjatë luftës në Kosovë.

Iniciativa ka marr edhe mbështetjen e  Presidentes Jahjaga, e cila po ashtu ka bërë dhurimin e fustanit të sajë.

11351479_1068938223134233_335518413_n

11297690_1068939109800811_2031417063_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mendoj-per-ty-vazhdon-te-mbledh-fustane/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala