“Mendoj për ty”, përmbyllet në Prishtinë

Autori:Avdyl Pajaziti

Ky aktivitet është organizuar nga Këshilli Kombëtar për të Mbijetuarit e Dhunës Seksuale gjatë Luftës, i themeluar dhe i udhëhequr nga Presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga.

Fustanet janë duke u mbledhur për të realizuar instalacionin artistik të ideuar nga Alketa Xhafa Mripa, me producente Anna Di Lellio, i cili ka për qëllim të portretizoj figurën e gruas kosovare e cila ka përjetuar dhunë gjatë luftës në Kosovë.

Të gjithë qytetarët kanë rastin e fundit të kontribuojnë në ketë iniciativë duke sjellë këto rroba në Prishtinë, në sheshin Zahir Pajaziti më 8, 9 dhe 10 qershor nga ora 11:00 deri në 20:00.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mendoj-per-ty-permbyllet-ne-prishtine/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala