Memli Krasniqit i kontrollohet prejardhja e pasurisë

Autori:Zekirja Shabani

Ministrit të Bujqësisë Memli Krasniqi do ti kontrollohet fije për pe prejardhja e pasurisë.
Ai është ministri i vetëm të cilin Agjencia Kundër Korrupsionit e ka përzgjedhur me short që ti bëjë kontrollë të plotë të pasurisë në kuadër të kontrollit të pasurisë së zyrtarëve të lartë publik.

Në bazë të shortit të hedhur, kontroll i pasurisë nuk do tu bëhet asnjë ministri tjetër në kabinetin qeveeritar, transmeton Gazeta Fjala.

E nëse, ministri Krasniqi gjendet se ka bërë deklarim të rrejshëm në formularët e AKK-së ai sipas kreut të këtij institucioni, Hasan Preteni, mund të ndëshkohet gjobë dhe burg deri në pesë vjet./Gazeta Fjala/

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/memli-krasniqit-i-kontrollohet-prejardhja-e-pasurise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala