Memli Krasniqi kërkon ndihmë nga Banka Botërore

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi, mbajti një takim me udhëheqësen e Projektit për Bujqësi dhe Zhvillim Rural të Bankës Botërore në Kosovë, Meeta Seghal ,meqë rast kërkoi ndihmë nga ajo dhe Banka Botërore për implementimin e Programit për Zhvillim Rural 2015, e cila do të gjenerojë mira vende pune, transmeton Gazeta Fjala

Në takim gjithashtu u diskutua për vazhdimin e bashkëpunimit të mëtutjeshëm në mes MBPZHR-së dhe Bankës Botërore edhe pas vitit 2017, ku u tha se deri më tani ka qenë mjaftë i frytshëm dhe se ky bashkëpunim do të vazhdojë.

Ndërsa Meeta Seghal, premtoi që Banka Botërore do të ketë fokus të veçantë në këtë sektor, dhe e vlerësoi angazhimin e MBPZHR-së për zhvillimin e bujqësisë./Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/memli-krasniqi-kerkon-ndihme-nga-banka-boterore/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala