Mekaj: 200.000 euro ishin borxh, jo fajde

Autori:Avdyl Pajaziti

Kushëriri i Salih Mekaj – Asdren Mekaj, për të cilin prokurorja Drita Hajdari tha se kryetari i Apelit ndërmjetësoi që t’ia nxjerrë një fajde prej 200 mijë eurosh, paralajmëroi përballje me drejtësinë

Ai kërkoi gjykimin e ish-shokut të tij, Pal Gruda, për mashtrim dhe deklarim të rrejshëm.

Një video-incizim i bisedës mes tij dhe Grudës dorëzuar në Prokurori, zbardh dyshimet për fajde ndaj Salih Mekaj, shkruan sot Koha Ditore.

Aty dëgjohet Gruda tek premton kthimin e gjysmës së borxhit në një afat kohor dhe kërkon mirëkuptimin e familjes Mekaj për vonesat.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mekaj-200-000-euro-ishin-borxh-jo-fajde/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala