Megjithatë Ilir Deda nuk është suspenduar

Autori:Avdyl Pajaziti

Kuvendi i Kosovës ka demantuar lajmin se deputetja, Shukrije Bytyçi dhe deputeti, Ilir Deda janë suspenduar.

Lexoni të plotë deklaratën e Kuvendit.

“Sot në disa portale është plasuar, në mënyrë të pasaktë, një informatë sipas të cilës janë suspenduar edhe Shukrije Bytyçi, deputete e Nismës për Kosovën dhe Ilir Deda, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje.

Kjo informatë është krejtësisht e pavërtetë.

Sot nuk ka pasur asnjë mbledhje të asnjë mekanizmi të Kuvendit të Kosovës, ku eventualisht do të mund të diskutohej ndonjë veprim procedural.

Në vendimin e djeshëm të Kryesisë së Kuvendit, për të dy deputetët e lartpërmendur nuk është marrë masa e suspendimit ditor, njësoj sikurse edhe për deputetët tjerë të opozitës që nuk kanë qenë pjesëmarrës në seancën plenare të Kuvendit. Në vendim është qartësuar se suspendimi është ditor dhe individual”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/megjithate-ilir-deda-nuk-eshte-suspenduar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala