Medvegjasit tentojnë ta kalojnë kufirin me dhunë

Autori:Avdyl Pajaziti

Në pikën kufitare mes Kosovës dhe Serbisë, në Mutivodë, situata është tensionuar.

Qytetarët medvegjas që nuk po lejohen që të kalojnë andej kufirit për të marrë pjesë në zgjedhjet lokale në Medvegjë janë përplasur me policinë duke tentuar ta kalojnë kufirin me dhunë, njofton Klan Kosova.

Ata janë ndaluar nga Policia dhe janë kthyer sërish prapa.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/medvegjasit-tentojne-ta-kalojne-kufirin-me-dhune/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala