Mediet gjermane: Kumanova ishte inskenim

Autori:Avdyl Pajaziti

Shtypi gjerman ka shkruar rreth ngjarjeve në Maqedoni, duke hedhur dyshime të forta se gjithçka ndodhi në Kumanovë ishte e inskenuar.

Në një artikull të titulluar “Kaos në Maqedoni”, “Sueddeutsche Zeitung” shkruan se opozita ka zbuluar se qeveria e Nikolla Gruevskit ka përgjuar rreth 20 mijë qytetarë në mënyrë të paligjshme.

Sipas gazetës në fjalë, ka mundësi që Gruevski të ketë përgatitur “skenarin e Kumanovës”, me qëllim që të qëndrojë sa më shumë në pushtet.

Ekspertët, duke folur për gazetën në fjalë, thonë se është provuar se Gruevski mund të bëjë gjithçka për pushtet dhe duket se kryeministri maqedonas edhe këtë herë mund të ketë inskenuar gjithçka për pushtet vetjak.

Zaev thotë se kreu i qeverisë, Gruevski kishte prova për ekzistencën e një grupi të tillë që para një muaji e gjysmë. /

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mediet-gjermane-kumanova-ishte-inskenim/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala