Mediat serbe: Thaçi dhe Bushati u përleshën me Daçiqin!

Autori:Avdyl Pajaziti

Në takimin vjetor të ministrave të jashtëm të Evropës Juglindore në Berlin pati një indicet në mes të ministrit të Jashtëm serb, Ivica Daçiç dhe ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi.

Gazeta elektronike “Tanjug” shkruan se, Thaçi u fjalos me Daçiqin për shkak të vendimit nga UNESCO për mosanëtarësimin e Kosovës në këtë organizatë.

“Hashim Thaçi, së bashku me Dimitri Bushati sulmuan Serbinë për sjellje dhe fushatë agresive”. E më pas ka reaguar edhe ministri Daçiq, shkruan gazeta beogradase, transmeton zeri.info

“Ju donit të anëtarësoheni në UNESCO-s, por jo,nuk mund të bëni atë me forcë”, ka thënë ai.

Diplomati serb tha se ka reaguar pasi që beson se Kosova duhet të zbatojë marrëveshjet e Brukselit, sepse pezullimi i tij nuk është një opsion.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mediat-serbe-thaci-dhe-bushati-u-perleshen-me-daciqin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala