Mediat irakiane: Vdes lideri i ISIS-it

Autori:Avdyl Pajaziti

Disa media irakiane raportojnë se ISIS e ka konfirmuar vdekjen e liderit të kësaj organizate Abu Bakr al Baghdadi.

Lajmin e jep agjencia irakiane e lajmeve Waradana, transmeton Koha.net.

“Komandantët e ISIS kanë konfirmuar vdekjen e Abu Bakr al Baghdadi, si pasojë e plagosjes pas një sulmi ajror të SHBA-së. Ai vdiq në prezencën e mjekut të tij në qytetin sirian Raqqa”, informon Waradana.

Pasardhës i tij është emëruar Abu Alaa Afri, nga qyteti irakian i Tal Afarit. Iraku as SHBA-ja nuk e kanë konfirmuar lajmi

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mediat-irakiane-vdes-lideri-i-isis-it/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala