Mediat botërore raportojnë për gazin në Kuvend

Autori:Gazeta Fjala

Situata e tensionuar në Kuvendin e Kosovës, shumë shpejtë ka përbërë lajm edhe në mediat ndërkombëtare.

Është televizioni amerikan “ABC News” ai që ka qenë ndër mediumet më të shpejta tjera ndërkombëtare që i ka dedikuar një shkrim të shkurtët.

Në këtë shkrim thuhet se deputetët e opozitës në Kosovës, përkundër kontrollit në hyrje, kanë arritur sërish që të fusin brenda gazin lotsjellës për të penguar punën në Kuvend, si kundërshtim ndaj marrëveshjeve të fundit të arritura me Serbinë.

Ndërsa, gjithashtu thuhet se jashtë Kuvendit janë duke protestuar qindra qytetarë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mediat-boterore-raportojne-per-gazin-ne-kuvend/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala