Me sy mbyllur shpallet kampion në shah [VIDEO]

Autori:Avdyl Pajaziti

Magnus Carlsen,24 vjeçar është shpallur mjeshtri nr.1 në botë.

Edhe pasi i mbyllën sytë dhe i shkurtuan kohën, ai luajti 3 lojë me 3 burra dhe secili prej burrave ishte i koncentruar vetëm në lojën e tyre, ndërsa Carlsen luante të trija përnjëherësh. Ai u tregua i pamëshirshëm ndaj kundërshtarëve të tyre.

Ende nuk është folur për rimeç.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/me-sy-mbyllur-shpallet-kampion-ne-shah-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala