Më shtrenjtë mirëmbajtja se veturat (dokument)

Autori:Zekirja Shabani

Policisë së Kosovës më shtrenjët iu kushton riparimi i automjeteve se sa blerja e tyre. Një raport i Auditorit të Përgjithshëm  për mirëmbajtjen dhe riparimin e automjeteve zyrtare të pesë institucioneve të vendit ka gjetur se vlera më e lartë e riparimit në krahasim me vlerën e mbetur të automjeteve del të jetë në Policinë e Kosovës, transmeton Gazeta Fjala.

Këtë auditori e paraqet edhe në mënyrë tabelare për shpenzimet për mirëmbajtje dhe riparim të 20 automjeteve për tre vite 2011-2013.

Në këtë tabelë janë paraqitur vetëm rastet e identifikuara ku vlera e riparimeve ishte mbi 10,000 euro vetëm për tre vite./Gazeta Fjala/

automjetet

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/me-shtrenjte-mirembajtja-se-veturat-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala