Më 6 e 20 qershor në provim të maturës 32 mijë nxënës

Autori:Avdyl Pajaziti

Në Kosovë, më 6 e 20 qershor provimit të maturës do t’i nënshtrohen 32 mijë nxënës.

Më 6 qershor do të mbahet pjesa e parë e provimit, më 20 të atij muaji do të zhvillohet pjesa e dytë e tij.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/me-6-e-20-qershor-ne-provim-te-matures-32-mije-nxenes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala