Më 21 tetor,UNESCO debaton për Kosovën

Autori:Avdyl Pajaziti

Këshilli Ekzekutiv për Kosovën do të bisedojë të mërkurën e javës së ardhshme, më 21 tetor pasi që kjo temë u fut sot në pikën e 43-të të rendit të ditës së mbledhjes 197 të Këshillit.

Për t’u pranuar Kosova UNESCO vendoste me dy të tretat e shumicës së vendeve anëtare të Asamblesë së Përgjithshme të kësaj organizate ndërkombëtare e cila të mbahet gjatë nëntorit, transmeton Koha.net.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/me-21-tetorunesco-debaton-per-kosoven/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala