Haliti merr mbështetje që Kosova të anëtarësohet në AP të Mesdheut

Autori:Avdyl Pajaziti

Një delegacion i Kuvendit të Kosovës po merr pjesë në konferencën e organizuar nga Asambleja e Përgjithshme e NATO-s, ndërkaq më 17 dhjetor nisin procedurat për anëtarësimin e Kosovës në AP të Mesdheut.

Delegacioni i Kuvendit të Republikës së Kosovës, i udhëhequr nga nënkryetari Xhavit Haliti, gjatë pjesëmarrjes në konferencë ka zhvilluar një takim me presidentin e Asamblesë Parlamentare të Mesdheut, Francesco Maria Amorosu, më të cilin u diskutua rreth anëtarësimit të Kuvendit të Republikës së Kosovës në këtë organizatë.

Po ashtu, delegacioni është duke zhvilluar takime edhe me personalitete nga skena politike e shtetit italian, BE-së, si dhe shteteve anëtare të NATO-s. /Telegrafi/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/me-17-dhjetor-nisin-procedurat-per-anetaresimin-e-kosoves-ne-ap-te-mesdheut/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala