Mbytet anija në Egje, momentet shokuese të ndihmës (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Vazhdon drama e emigrantëve sirianë në brigjet e Egjeut. Këto janë pamjet e fundit të një anije të mbushur me refugjatë që përpiqej të kalonte nga Turqia në Greqi dhe që është mbytur në afërsi të një ishulli. Për fat të mirë emigrantët janë shpëtuar, por pamjet kur emigrantët që kanë rënë në ujë kërkojnë ndihmë tregojnë për momente të forta emocionale.

Video këtu

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mbytet-anija-ne-egje-momentet-shokuese-te-ndihmes-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala