Mbreti i Jordanisë, Abdullah II viziton Kosovën

Autori:Avdyl Pajaziti

Mbreti i Mbretërisë Hashemite të Jordanisë, Abdullah II Ibn Al Hussein dhe një delegacion mbretëror do të qëndrojë sot për vizitë zyrtare në Kosovë, me ftesë të presidentes Atifete Jahjaga.

Pritja me ceremoni zyrtare nga ana e Jahjagës do të bëhet në orën 12:20 në sheshin “Ibrahim Rugova”, me ç’rast presidentja dhe mbreti do të japin deklarata para mediave.

Pas takimit në zyrën e presidentes, mbreti Abdullah II në orën 13:50 do të takohet me kryeministrin e Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, në ndërtesën e Qeverisë.

Policia e Kosovës mbrëmë njoftoi se ka ndërmarrë masa të rrepta sigurie gjatë gjithë kohës sa delegacioni mbretëror do të qëndrojë në Kosovë. Mes tjerash, prej orës 08:00 deri në 14:00 do të jetë i mbyllur për qarkullim sheshi “Ibrahim Rugova”, si dhe do të ketë ndërprerje të përkohshme të disa akseve rrugore në kryeqendër gjatë kohës së kalimit të eskortës së mbretit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mbreti-i-jordanise-abdullah-ii-viziton-kosoven/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala